Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
SMS over IMS networks – SMS...

MYEGNETIAPASS - GRECIA - mic ghid

Distribuție Golf 7 2.0 TDI

Ajustare pret contract mixt
 Incurajarea, stimularea si sustin...

Pentru voi cat de relevant e cons...

MyGuava?

Statele Unite Mexicane vor avea ...
 C Embedded

DUO Street View

Lipsa menstruației de cateva...

Ajustare pret contract mixt
 Cum setez sa trimit sms de pe dig...

Microciment in bucatarie

La mulți ani @nick5roo!

DDNS Digi
 

Orange Home Net prin fibra optica

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2102 replies to this topic

#55
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016

View Postheinz, on 20 mai 2016 - 15:02, said:

Exit RDS? Mai degrabă pleacă cretinii aia de la upc cu sarma lor jegoasa. Rds e in extindere, au investit mult in infrastructura. Eu daca as avea acoperire rds as muta totul la ei.
Exit pentru actionari.
Adica sa vanda compania unei multinationale pe multi $$$Posted Image
Nu sa plece :D

#56
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,602
  • Înscris: 11.02.2016

View Postvubiv, on 20 mai 2016 - 15:47, said:


Exit pentru actionari.
Adica sa vanda compania unei multinationale pe multi $$$Posted Image
Nu sa plece :D
Nu se va întâmpla nici asta, nu vinde zoli compania. :)

#57
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Orice client home user poate fi si business user.

#58
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 22.03.2008
Nu se sinchisesc ei sa taga fibra "Ion de la etajul 7". Contractele pe persoane juridice sunt alta poveste si acolo ies mai multi bani. Dovada ca nu rezolva nici probleme de semnal pentru persoanele fizice cu abonatel
mari si sunt multe mesaje pe forum.


#59
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
GPON Orange :)
Attached File  98879.jpg   81.69K   122 downloads

#60
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
Ți-am spus eu, scoate poza la imprimantă și pune-o pe masă, e tot ce poți face acum...Posted Image

#61
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 14.10.2004
La ce acoperire ofera nici nu merita sa ne pierdem timpul cu discutiile (cei din alte orase).

Sunt curios la cat scade RCS preturile ca sa le taie elanul cand o sa acopere Orange si Bucurestiul.
Dupa parerea mea anul asta nu o sa fie in Bucuresti.

Edited by xymzar, 21 May 2016 - 18:37.


#62
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 21.03.2014
Pana acopera si Bucurestiul rds face asta: http://www.capital.ro/popoviciu-rcsrds-am-investit-2-3-miliarde-de-dolari-in-romania-in-ultimii-20-de-ani.html

#63
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Cifre aruncate la impresie, e clar ca sunt in cautare de exit. Deci vor un exit de miliarde de $ :D

#64
mihai_buc

mihai_buc

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 398
  • Înscris: 25.07.2009

View Postkaytar, on 19 mai 2016 - 22:38, said:

OFF: Azi am iesit cu cainele la plimbare. De-alungul drumului care duce catre deal, am observat urme mari de cauciucuri si cateva gauri adanci de aprox 1m. Acestea se opresc la baza dealului pe care sunt instalate antenele VDF. La intoarcere am vazut un fir care pleaca din cel mai apropiat stalp VDF catre antenele alea. Pe fir, asta:
Posted Image

e de la Voda taiele dale dreaq Posted Image

Edited by mihai_buc, 21 May 2016 - 18:51.


#65
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Cam cat de idioti sunt cei pe care ii contracteaza Vodafone sa le faca lucrarile sa lase fibra atat de usor accesibila :D
Vine taranul la prasit, executa o sapa spre gard si ramane Vodafone fara fibra si conexiune Posted Image

#66
bogdanpop74

bogdanpop74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 17.12.2009
La VL se cablează la greu blocurile cu fibră Telekom, doar câteva au si serviciile  lansate la ușa clienților.
Abia acum începe adevărata concurența cu 3 furnizori la ușa, sunt sg că în prima fază nu o să migreze mulți de la RDS dar este un început.

#67
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 22.01.2008
Pentru extindere ar putea cumpara Akta!

Posted Image

#68
bogdanpop74

bogdanpop74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 17.12.2009

View Postfavoritul, on 21 mai 2016 - 20:13, said:

Pentru extindere ar putea cumpara Akta!

Posted Image
Bună idee... Cred că rețelele din comune o să fie cumpărate în viitorul apropiat, totuși acolo este o prb de preț, tarifele sunt cam la jumătate față de orașe

Nu găsesc forum pt Orange home tv cablu digital, mă puteți ajuta?

#69
Siraugustin

Siraugustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 14.09.2015
Ce se pare ca nu înțelegem noi, este ca lafel ca și pe roaming pe lângă acoperirea 4g Orange,  Telekom o are și pe a lor, și Orange pompează din sursele lor pe infrastructura Telekom pentru netfix, de aici și upload-ul mai mare .

Cat despre mutat la ei, eu o sa o fac când ajung aici, ca la 11 euro dacă sunt client deja la ei, mi se pare bestbuy momentan, mai ales ca am nevoie de upload și nu suport departamentu RL de la RDS pentru netul de la firma .

Sincer sa plătesc 4 lei în plus pt relații cu clienții de la Orange,  mi se pare ok .

Am întrebat și eu cam când ajung în Brașov și cică pana la sfârșitul anului vor sa aibe urbanul acoperit cat de cat . Și pe pers juridica ar mai fi pana la 20% reducere dacă ai și fix, net mobil și alte combinații de servicii cu Microsoft și etc . Mie îmi convine super, mai ales ca am nevoie și de licențe la calculatoare și din ce am înțeles am reducere și la alea .

Per total eu cred ca cel mai important aspect de la un anumit nivel e cum ești tratat când ai o problema, ca de la un anumit punct serviciile devin egale ca și calitate, dar custode experiente cu Orange a fost cel mai ok pana acum .

Edited by Siraugustin, 21 May 2016 - 20:34.


#70
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016

View Postbogdanpop74, on 21 mai 2016 - 20:23, said:

Nu găsesc forum pt Orange home tv cablu digital, mă puteți ajuta?
Cred ca l-au sters, ca parca era unul deschis cand s-a lansat, dar nu il mai gasesc Posted Image

Edited by vubiv, 21 May 2016 - 20:35.


#71
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,134
  • Înscris: 04.10.2005
Hopa... Bun asa... Mai nou am si internet orange de 1gbps... E bine ca ai de unde alege...
Vodafone are multa fibra trasa cel putin prin timisoara si chiar vinde intrrnet fix, dar doar la firme mari... Unde am lucrat aveam fibra de la rds si buck-up de la vdf... La telekom le-a dat vand si au luat vdf...

#72
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 21.03.2014

View Postvubiv, on 21 mai 2016 - 20:35, said:

Cred ca l-au sters, ca parca era unul deschis cand s-a lansat, dar nu il mai gasesc Posted Image

Asta?
http://forum.softped...ta-de-19052016/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate